Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu
English version

Klimaty rowerowo-urodzinowe


Galeria zdjęć

[Rozmiar: 47977 bajtów]

Niedziela 5 września 2010 roku długo będzie nam się kojarzyła z II Rodzinnym Rajdem Rowerowym oraz imprezą z okazji 10-lecia istnienia naszego gimnazjum. Pogoda tego dnia na szczęście była łaskawa i nawet na chwilę wyszło słońce, więc nikt nie musiał martwić się tym, że zmoknie w czasie jazdy lub na mecie.

Rowerowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 11.00 w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7, gdzie nad organizacją czuwały panie: Wioletta Zamora i Joanna Piedo. Wszystkich powitała pani Jolanta Kułach - Sikora, przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu i pomysłodawca imprezy. Następnie odbyła się rejestracja uczestników. W rajdzie udział wzięło ponad 100 osób, wśród których znalazła się również reprezentacja naszej szkoły na czele z panią dyrektor Katarzyną Jaworską. Każdy otrzymał starter - plakietkę, smycz, opaski lub plakietki odblaskowe i książeczkę, w której znajduje się miejsce na specjalną pieczątkę świadczącą o ukończeniu rajdu. Mimo małych trudności w postaci podmytej drogi i konieczności zmiany trasy rajdu, wszystko odbyło się bez większych problemów. Całą trasę zabezpieczała policja. W trakcie jazdy przewidziany był przystanek w Szkole Podstawowej nr 11, gdzie na uczestników czekała woda mineralna zakupiona przez panią Joannę Bednarczyk z firmy handlowo-usługowej "SENGAM-BIS" oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez panią Margaritę Lipowską i pana Grzegorza Woźniaka z WOPR. Osoby chętne mogły same spróbować udzielić pomocy poszkodowanemu. Nad sprawnym przebiegiem wszystkich działań podczas przystanku w "jedenastce" czuwali pan dyrektor Marek Koziorowski z nauczycielkami panią Edytą Borówką oraz panią Elizą Mikodą. Następnie peleton ruszył w dalszą drogę, do mety, która znajdowała się na terenie Gimnazjum nr 1. Na mecie czekała "silna grupa pod wezwaniem", złożona z nauczycieli, uczniów i absolwentów gimnazjum. Kiedy ostatni uczestnik przekroczył linię mety, prowadzące imprezę Karolina Ples i Kamila Szycowska powitały wszystkich, a pani Kułach - Sikora ogłosiła zwycięzców w czterech kategoriach: "Najstarszy uczestnik rajdu", "Najmłodszy uczestnik rajdu", "Najliczniejsza rodzina" oraz "Najciekawszy strój", a także rozdała upominki wszystkim dzieciom w wieku do 5 lat, które dzielnie przejechały całą trasę. Nagrody sponsorowali: pani europoseł Małgorzata Handzlik, pani Jolanta Kułach-Sikora, senator Zbigniew Meres, PZU Życie, WORD w Katowicach oraz Urząd Miejski miasta Zawiercie.

Szczególne podziękowania za ogromny wkład osobisty w przygotowanie rajdu należą się pani Edycie Borówce ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz panu Andrzejowi Wójcikowi z Klubu Turystyki Kolarskiej PTTK w Zawierciu.

Na mecie w G1 atrakcją dla obecnych był przyjazd pani wiceprezydent Anny Nemś oraz rzeczniczki pani poseł Małgorzaty Handzlik, pani Katarzyny Merty-Wałek, ponieważ panie zajechały przed szkołę… bryczką. Pani Prezydent zaprosiła chętnych w krótką podróż tym niecodziennym środkiem transportu.

Druga część imprezy dotyczyła nietypowego jubileuszu naszej szkoły, a mianowicie „10-lecia z hakiem”. Z powodu natłoku różnych działań, projektów, konkursów i wielu innych wydarzeń świętowanie było nieco spóźnione, ale... wsłuchując się w przysłowie mówiące, że lepiej późno niż wcale, postanowiliśmy zaskoczyć naszych miłych gości, którzy tłumnie przybyli do nas na swoich jednośladach. Tak więc nie obyło się również bez życzeń składanych „jubilatce”. Karolina Ples i Kamila Szycowska reprezentujące uczniów, życzyły szkole długiego życia i służenia wielu pokoleniom, potem członkowie społeczności gimnazjum (Katarzyna Chojnacka, Joanna Sabuda, Katarzyna Duda), jego absolwenci (Barbara Kucera, Magdalena Kondas, Beata Kusina, Maciej Kucera) oraz zaproszony gość (Robert Palka) wyśpiewali muzyczny koncert życzeń. Goście, słuchając piosenek, skosztowali urodzinowego tortu i bezalkoholowym szampanem wznieśli toast za kolejne, rozpoczęte już 10 lat :-)

K.Ch.

do góry^

Start
Wydarzenia