Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Aktorskie wprawki w GIM1


Galeria zdjęć

[Rozmiar: 25394 bajtów]

14 maja 2010 roku uczniowie biorący udział w przygotowaniach do przedstawienia w ramach programu "Szkoła globalna działa lokalnie" (Agnieszka Serwicka, Dominika Pułtorak, Weronika Wilcząb, Paulina Reszka, Klaudia Skalska, Karolina Lasota i Emil Trepka) mieli okazję wziąć udział w zajęciach z aktorką Teatru Śląskiego w Katowicach Joanną Pelon.

Początkowe zawstydzenie szybko minęło, a jego miejsce zajęło skupienie w obliczu niecodziennych dla młodzieży ćwiczeń dykcyjnych i oddechowych. Pani Joanna nie pozwoliła na nudę, każda chwila zajęć pełna była zadań do wykonania, rozczytywania scenariusza przygotowywanego przedstawienia i tworzenia charakterystyk postaci, które uczniowie mają zagrać. Spotkanie trwało dwie godziny, a teraz pozostaje pamiętać o wszystkich wskazówkach pomocnych w grze aktorskiej i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…

Uczniowie wyszli pewniejsi swoich ról i z niecierpliwością czekają na podobne spotkania w przyszłości. "Mamy nadzieję, że to nie było jedyne spotkanie z panią Asią !" - powtarzali z entuzjazmem.

"Spotkanie z Panią Asią było bardzo miłe i zabawne. Na początku wszyscy byliśmy onieśmieleni, bo ćwiczenia, które robiliśmy wydawały nam się początkowo wręcz … głupie (chodzi o rozgrzewkę przed występem)! Jednak trening okazał się bardzo ciekawy i przydatny. Ćwiczenia uczyniły cuda, albo raczej nasza Pani Trener - bo nawet Klaudia, na co dzień cichutka i spokojna, swoim genialnym, głośnym zachowaniem wzbudziła sensację. Liczymy na kolejne spotkanie z artystką :D"


W.W.

do góry^

Start
Wydarzenia