Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Spektakl profilaktyczny "Sieć"


Galeria zdjęć

[Rozmiar: 44328 bajtów]

2 listopada 2009 uczniowie klas pierwszych i drugich udali się do MOK-u, gdzie dwoje młodych aktorów z Krakowa przedstawiło spektakl profilaktyczny pod tytułem "Sieć". Wszyscy zajęli pierwsze rzędy widowni, by lepiej widzieć to, co będzie się działo na scenie. Scenografia była co najmniej intrygująca, ponieważ stanowił ją stolik przykryty obrusem i dwa krzesła.

Na początku para aktorów powitała młodzież i wprowadziła w tematykę spektaklu. Po kilku słowach wstępu zniknęli ze sceny, by pojawić się jako Dorota i Artek, bohaterowie przedstawienia. Uczniowie od pierwszych zdań z zainteresowaniem śledzili akcję. Momentami było wesoło, to znów trochę strasznie, szczególnie, gdy Artek rozmawiał przez telefon z Mario, planując szybkie wzbogacenie się cudzym kosztem. Akcja zagęszczał się z każdą chwilą, bo Artek wpadał z jednych tarapatów w drugie. Dorota, jego przyrodnia siostra, próbowała go namówić do powrotu do szkoły i przykładnego życia, ale niestety - nie udało jej się. Artek wylądował w więzieniu, w jednej celi z niejakim Kudłatym...

[Rozmiar: 44328 bajtów] [Rozmiar: 44328 bajtów]

Potwierdziły się słowa aktorów ze wstępu mówiące o tym, że scenografia celowo jest tak uboga. Dzięki temu widzom zostało duże pole dla wyobraźni. Po spektaklu aktorzy chwilę jeszcze rozmawiali z młodzieżą i odpowiadali na pytania. Chłopcy koniecznie chcieli wiedzieć, co się dalej stało z Artkiem, czy wyszedł z więzienia i jak ułożyło się jego życie.

Na zakończenie aktorzy pochwalili zachowanie młodzieży podczas spektaklu i podziękowali za ten wspólnie spędzony czas.

K.Ch.

do góry^

Start
Wydarzenia