Start
Wydarzenia
logo 42-400 Zawiercie, ul. 11 Listopada 22, tel. 3267-225-62, mail: g1zawiercie[at]gmail.com
Gimnazjum Nr 1 w Zawierciu

Bez batuty, ale z humorem!


Galeria zdjęć

12 października w naszej szkole gościł znany na świecie dyrygent - pan Maciej Niesiołowski. Towarzyszyła mu solistka Teatru Muzycznego w Gliwicach, zawiercianka - pani Anita Maszczyk.

Uczniowie czekali z niecierpliwością na niecodziennych gości, którzy mieli opowiedzieć o muzyce. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor przedstawiając pana Niesiołowskiego i panią Maszczyk, a później głos zabrał pan Maciej. Dyrygent opowiedział młodzieży o swojej drodze do dyrygowania, o charyzmie dyrygenta i o tym, czym się różni muzyk z charyzmą od takiego, który jej nie ma. Pojawiło się kilka poważnych pytań, ale nie zabrakło także zabawnych, więc spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Opowieści o muzyce zafascynowały nas do tego stopnia, że nie zauważyliśmy, że minęła godzina.

[Rozmiar: 26618 bajtów] [Rozmiar: 26618 bajtów] [Rozmiar: 26618 bajtów]

Na zakończenie pan Maciej oznajmił, iż opowiadanie o muzyce bez muzyki nie może mieć miejsca i dlatego, by podsumować spotkanie, pani Anita zaśpiewała przepiękną arię z opery Giacomo Pucciniego "Madame Butterfly", przy akompaniamencie samego dyrygenta. Zachwycona młodzież nagrodziła muzyków gromkimi brawami i okrzykami "bis!" "bis!". Artyści nie dali się długo prosić. Pani Anita wykonała jeszcze piosenkę "The Minute Waltz" z repertuaru Barbary Streisand, z muzyką Fryderyka Chopina. Konia z rzędem temu, kto nadążył za pędzącym na złamanie karku tekstem...

Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie muzyczne spotkanie w naszej szkole i czekamy z nadzieją na kolejne.

K.Ch.

do góry^

Start
Wydarzenia