Wyśpiewali SREBNE PASMO


Zobacz galerię zdjęć: SREBNE PASMO

9 grudnia 2008 szkolny chór na czele z dyrygentem, panią Barbarą Czajkowską, reprezentował nasze gimnazjum w katowickiej Akademii Muzycznej na wojewódzkim konkursie chórów w ramach programu "Śpiewająca Polska".

Wesoły autobus wyruszył ze szkoły niewiele po godzinie 8.00. Rozpoczęcie konkursu planowane było na godzinę 10.00, więc po przyjeździe zostało jeszcze trochę czasu na krótką próbę. O wyznaczonej porze wszystkie chóry z opiekunami zebrały się w auli akademii i czekały na swoją kolej. Pierwsze występowały chóry szkół podstawowych, a po nich - chóry gimnazjów. W drugiej kategorii były cztery grupy śpiewacze, chór Gim1 wystąpił jako drugi.

[Rozmiar: 29065 bajtów] [Rozmiar: 29065 bajtów]

W konkursie prezentowane były piosenki o tematyce zimowej. Nasi chórzyści wykonali dwa utwory: "Zimą nam nie będzie źle" i "Zimowe tango". Nie uszło naszej uwadze, że dzięki pięknym czerwonym koszulkom nasz chór prezentował się wspaniale. W jednolitych strojach chórzyści wyglądali elegancko i profesjonalnie. Wykonane piosenki zostały nagrodzone dużymi brawami. Tak wejście, jak i zejście chóru ze sceny odbyło się bez problemów, co nie jest takie proste, kiedy chór liczy około 40 osób. Po raz kolejny mogliśmy stwierdzić, że na scenie ważne są wszystkie szczegóły, które dopełniając całości, tworzą piękny obraz nie tylko muzyczny, ale i estetyczny.

Znamy też już wynik zmagań chórów. Nasi wokaliści wyśpiewali SREBNE PASMO.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

K.Ch.

do góry^